24 09 2020

Aktywny weekend w Grodzisku. Imprezy dla mieszkańców na strzelnicy i Stawach Walczewskiego

24.09.2020, godz.: 14:58
Aktywny weekend w Grodzisku. Imprezy dla mieszkańców na strzelnicy i Stawach Walczewskiego
fot. Marcin Masalski

Przed nami już niewiele dni z ciepłą, słoneczną pogodą. Grodzisk postanowił zatem zorganizować dwie duże imprezy plenerowe w jeden weekend – 3 i 4 października. W sobotę centrum survivalowych wydarzeń będzie strzelnica w Makówce, w niedzielę z kolei obejrzymy regaty żeglarskie na Stawach Walczewskiego.

Organizatorem obu wydarzeń jest grodziski ośrodek sportu i rekreacji. Sobotnie odbędzie się pod hasłem dnia otwartego strzelnicy w Makówce. Zaplanowano pokazy rozmaitego sprzętu: górskiego, wędkarskiego, survivalowego, broni krótkiej i długiej różnego typu. Na imprezę wstęp jest wolny, a jedyną opłatę poniesiemy, jeśli zechcemy postrzelać. To koszt 10 złotych za 12 strzałów. – Wielokrotność tej kwoty to, wielokrotność strzałów. Opłata ma wyłącznie pokryć koszty amunicji i amortyzacji boni – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor OSiR-u. – Celem jest dobra zabawa i piknikowa atmosfera, będzie można miło wspólnie spędzić czas, wymienić się doświadczeniami. Będzie drobny poczęstunek – dodaje.

W niedzielę nastąpi dalszy ciąg sportowego weekendu w gminie. – Na Stawach Walczewskiego szykujemy regaty żeglarskie. Chcemy pokazać, że to miejsce dobre także dla wodniaków. Wystartuje siedem załóg, w tym trzy miejscowe, plus załoga z Giżycka oraz trzy inne – opisuje Smysło.

Liczymy, że walka o zwycięstwo będzie pasjonująca, tym bardziej, że pula nagród to około 10 tysięcy złotych. Do tego będą konkursy z nagrodami dla mieszkańców, zabawy dla dzieci. Warto będzie przyjść – zapowiada Smysło.

fot. Mat. prasowe
fot. Mat. prasowe
💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Aktywny weekend w Grodzisku. Imprezy dla mieszkańców na strzelnicy i Stawach Walczewskiego”

 1. Olo pisze:

  3-4 października w Makówce = koszmar dla okoliczych psów z sąsiednych działek. Strzały słychać niestety na kilka kilometrów…

  • Grodziszczanin pisze:

   zawiadomiemcie Viva organizację pomagającą zwierzętom! co tu sie wyrabia!

   • Grodziszczanin pisze:

    Organizacja niech przyjedzie i posprząta kupy po psach w Grodzisku a potem nich sprawdzi w jakich warunkach znajdują się psy w tych okolicach, a wszędzie tam, gdzie są uchybienia, nich zabierają psy właścicielom i zawiadamiają prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 2. slawek pisze:

  Jak przyjdzie wojna pies Cię nie obroni.

 3. miłośnik zwierząt ale nie głupoty pisze:

  panie grodziszczaninie i inni nowogrodziszczanie: kto kazał budować się wam koło strzelnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.