reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

13

06 2021

200 tys. zł dotacji na inwestycję w Siestrzeni


Grodzisk News


foto: Pixabay200 tys. zł dotacji na inwestycję w Siestrzeni - Grodzisk News


W miniony piątek (11 czerwca) Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie ogłosił wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród beneficjentów jest gmina Żabia Wola.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Dotację można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. W ramach tego programu 33 gminne inwestycje z województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie o łącznej wartości 19,6 mln zł. Jednym z beneficjentów (jedynym w naszym powiecie) jest gmina Żabia Wola.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Z 314 mazowieckich gmin (279 wiejskich) dofinansowanie w tym naborze otrzymały tylko 33 samorządy. 10. miejsce Gminy Żabia Wola na liście rankingowej to duży sukces naszego zespołu. Pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie aż 200 tys. zł na realizację zadania „Budowa chodnika w m. Siestrzeń wraz ze zjazdami na istniejące posesje”. Determinacja, profesjonalizm i dobra współpraca procentują – napisał na swoim profilu na Facebooku wójt gminy Żabia Wola Piotr Rybka.

Chodnik ma powstać przy ul. Rozalińskiej w Siestrzeni i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Szacowany koszt inwestycji to około 350 tys. zł i o taką kwotę wnioskowali urzędnicy z Żabiej Woli. Jednak 200 tys. zł to i tak duże wsparcie, które pokryje znaczną część kosztów.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.