TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

22

04 2015

20 tysięcy niewybuchów w Lesie Młochowskim


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od grudnia ubiegłego roku w podkowiańskim Lesie Młochowskim działają saperzy. Cel: ?rozbroić? teren naszpikowany niewybuchami z czasów drugiej wojny światowej. Do tej pory saperzy znaleźli w nim ponad 20 tysięcy wybuchowych ?niespodzianek?. A to jeszcze nie koniec oczyszczania.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wśród niebezpiecznych przedmiotów wykopanych przez specjalistów są amunicja,  granaty moździerzowe, pistolety i pociski większego kalibru. ? 15 kwietnia przetransportowano w konwoju saperskim eskortowanym przez policję, straż pożarną i pogotowie, na poligon wojskowy w Kazuniu 73 pociski kaliber 150 milimetrów z czynnikiem zapalającym ? podał na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że jak dotychczas saperzy oczyścili z niewybuchów Około 75 proc. powierzchni lasu przewidzianej na ten rok. ? Zostało jeszcze około 86 hektarów. Prace powinny potrwać do końca czerwca, choć w zależności od wielkości znalezisk mogą się przedłużyć ? zaznacza podkowiański włodarz.

Nie ulega jednak wątpliwości, że saperzy korzystają z dobrej pogody i w dobrym tempie przeszukują teren lasu. Dalsza jego część również ma zostać oczyszczona z niewybuchów w kolejnych latach.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.