23 07 2018

Zmienią organizację ruchu na grodziskich ulicach

23.07.2018, godz.: 17:10
Zmienią organizację ruchu na grodziskich ulicach
Fot. GrodziskNews.pl

W najbliższych miesiącach Grodzisk szykuje istotne zmiany w organizacji ruchu, które obowiązywały będą na stałe. Pierwsze informacje w tej sprawie magistrat podał na stronie internetowej.

Grodziski wydział dróg gminnych co pewien czas zleca projektantom naszkicowanie nowych organizacji ruchu na różnych ulicach w mieście. Zmiany mają na ogół związek z wprowadzeniem elementów uspokojenia ruchu lub uczynienia go bardziej komfortowym dla użytkowników.

Zapowiadane teraz przez magistrat zmiany mają z kolei na celu zwiększenie liczby miejsc parkingowych w mieście.–  W najbliższych miesiącach zostaną wprowadzone zmiany stałej organizacji ruchu dla ulic: Przejazdowa, Działkowa, S. Moniuszki, K.K. Baczyńskiego, Kołysanki, Gimnazjalna, A. Mickiewicza, I. Paderewskiego. Głównym ich celem jest wyznaczenie i udostępnienie maksymalnej ilości miejsc do parkowania samochodów. Zmiany są wynikiem spotkań, konsultacji i rozwiązań zaproponowanych przez Audytora Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Szczegółowy sposób oznakowania udostępniony jest poniżej – poinformował urząd.

Załącznik 1
Załącznik 2

Dodał, że o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu nastąpi obserwacja jej funkcjonowania. Zebrane w ten sposób informacje pozwolą natomiast stwierdzić, w jakim stopniu wdrożone projekty rozwiązały problem mieszkańców z parkowaniem.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi