13 04 2018

Złóż wniosek – urząd skarbowy rozliczy PIT za ciebie

13.04.2018, godz.: 16:30
Złóż wniosek – urząd skarbowy rozliczy PIT za ciebie
fot. GrodziskNews

Do 16 kwietnia włącznie można składać internetowe wnioski PIT-WZ, dzięki czemu urząd skarbowy przygotuje za nas deklarację podatkową PIT-37. Jak przekonuje grodziska skarbówka, to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

PIT- WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Przekazujesz w nim urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy, na podstawie danych z twojego wniosku PIT-WZ oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych, przygotuje PIT-37 i udostępni go TUTAJ, do wglądu wyłącznie dla podatnika.

– Oszczędzasz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych przypadku wniosku PIT-WZ to urząd skarbowy przygotuje dla ciebie zeznanie, a tobie rozliczenie dochodów za rok 2017 zajmie nie więcej niż kilka minut – zachęca do skorzystania z tej opcji urząd skarbowy.

Wniosek o PIT-WZ można złożyć tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi