09 10 2018

Zatrzymali pięcioro pijanych kierowców. Dwóch spowodowało kolizje

09.10.2018, godz.: 07:28
Zatrzymali pięcioro pijanych kierowców. Dwóch spowodowało kolizje
Fot. KSP

Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci z grodziskiej komendy zatrzymali w powiecie pięcioro kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. W przypadku dwóch z nich zakończyło się kolizjami.

W jednym ze zdarzeń kierowca land rovera na ul. Matejki uderzył w tył poprzedzającego go auta i odjechał z miejsca zdarzenia (więcej tutaj). Po zatrzymaniu przez policjantów i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 62-latek ma w organizmie 1,5 promila alkoholu i zakaz kierowania. Prokurator zdecydował, iż mężczyzna zostanie objęty dozorem policji i pięć razy w tygodniu będzie się zgłaszał na komendzie.

Tego samego dnia kierowca nissana, również wyraźnie nietrzeźwy stracił panowanie i ściął słupy oświetleniowe przy ul. Spokojnej w Grodzisku (więcej tutaj). Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. A to nie koniec policyjnych zatrzymań pijanych kierujących.

– W stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile) wsiadł za kierownicę volkswagena również 38-latek zatrzymany na ul. Bartniaka oraz kierująca mercedesem zatrzymana na ul. Sienkiewicza. 25-latka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. W sobotni wieczór policjant wydziału postępowań administracyjnych Komendy Stołecznej Policji w czasie wolnym od służby jechał z rodziną trasą S8. W miejscowości Grzymek zauważył przed sobą opla, jadącego „wężykiem”. Policjant wyprzedził samochód, doprowadził do jego zatrzymania, zablokował własnym autem i zabrał kierowcy kluczyki. Okazało się, że kierowca ma problem, by wyjść z samochodu o własnych siłach. Po wezwaniu na miejsce patrolu z grodziskiej komendy okazało się, że 32-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Był w pracy i prowadził służbowe auto – poinformowała grodziska komenda.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi