13 03 2018

Zaszczep psa na koszt gminy

13.03.2018, godz.: 19:38
Zaszczep psa na koszt gminy

W kwietniu grodziska gmina zamierza rozpoczęła akcję szczepień psów przeciwko wściekliźnie. Dla mieszkańców to dobra okazja, aby zadbać o zdrowie swoich czworonożnych pupili. Koszt szczepionek w całości pokryje bowiem samorządowy budżet.

Warunkiem skorzystania z nich jest meldunek na terenie gminy. W mieście psy będą szczepione w gabinetach weterynaryjnych, na wsiach w zorganizowanych punktach. W przypadku mniejszych miejscowości właściciel czworonoga zgłosi chęć zaszczepienia sołtysowi i uzgodni z nim konkretny termin.

Akcja szczepień podzielona została na dwie tury. Pierwsza ma się rozpocząć nie wcześniej niż 3 kwietnia i potrwać do końca miesiąca, Obejmuje w zasadzie wszystkie wsie w grodziskiej gminie. Są to: Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów,  Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe,  Kraśnicza Wola,  Książenice, Makówka,  Marynin,  Natolin,  Odrano Wola, Opypy,  Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin,  Wężyk,  Władków,  Wólka Grodziska,  Zabłotnia,  Żuków-Adamów, Zapole. Na tym terenie magistrat przewidział łącznie dwa tysiące szczepień.

Kolejny tysiąc szczepionek przyjmą czworonogi mieszkańców samego Grodziska. A to w okresie od 1 do 31 maja. Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać w wydziale ochrony środowiska osobiście lub pod numerem telefonu (22) 755 55 34 wew. 158.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi