14 05 2015

Zajrzyj nocą do muzeum i nie tylko

14.05.2015, godz.: 07:37
Zajrzyj nocą do muzeum i nie tylko
fot. stawisko.pl

Nasz region po raz kolejny weźmie udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna odsłona wydarzenia wystartuje 16 maja. Z tej okazji różnorodne programy przygotowały dla odwiedzających grodziska Willa Radogoszcz oraz Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

W Grodzisku Noc Muzeów rozpocznie się już o godz. 16.00, a wszystko pod znakiem kolei i jej powstania w mieście przed 170 laty. Na początek z koncertem w Dworku Skarbka wystąpią uczniowie grodziskiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Poza tym na uczestników naszej imprezy czekać będą pokazy rękodzieła i kiermasz wyrobów regionalnych, zabawy dla dzieci, „kolejowy” spacer i degustacja smakołyków z dworcowego bufetu oraz najprawdziwszy dancing. O godz. 17.00 zaplanowano wernisaż wystawy plenerowej pt. „Kolej na Grodzisk”, równolegle odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Jednym z ważniejszych punktów imprezy będzie wieczorny spacer szlakiem kolejowych zabytków, a po powrocie na uczestników czekać będzie dobre jedzenie i pokaz tańca w wykonaniu formacji Dans Ludica. Zaplanowano również potańcówkę dla wszystkich gości.

W Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku Noc Muzeów wystartuje o godz. 18.00 i potrwa do północy. W tym czasie można będzie zwiedzać ekspozycję stałą oraz dwie wystawy czasowe: „Zanim ogród stał się miastem. Dawna Podkowa w obiektywie Lilpopów i Iwaszkiewiczów” oraz „Witkacowskie archiwalia ze zbiorów Muzeum w Stawisku”. Nie zabraknie również ciekawych prelekcji na temat rodu Iwaszkiewiczów.

Propozycję dla pasażerów przygotował również Koleje Mazowieckie. Przewoźnik

Od obecnych na jego pokładzie maszynisty oraz kierownika pociągu będzie można dowiedzieć się nieco więcej o tajnikach pracy obsługi pociągu, a także zasięgnąć informacji technicznych na temat pojazdu. Osoby planujące uczestniczyć w Nocy Muzeów od 16 maja od godz. 17.00 do 17 maja do godz. 1.00 będą mogły podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie na podstawie biletów na przejazd na „Noc Muzeów” nabytych według indywidualnych uprawnień.

Przejazd „z powrotem” możliwy będzie na podstawie zakupionego wcześniej i wykorzystanego biletu na przejazd „tam” ostemplowanego na jego odwrotnej stronie pieczątką „Noc Muzeów”. Pieczątka będzie dostępna na stanowisku informacyjnym organizatora imprezy zlokalizowanym na Placu Defilad w Warszawie oraz w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie w pojeździe 222M Kolei Mazowieckich.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata