19 07 2019

Wypełnij ankietę ws. niskiej emisji. Łatwiej uzyskasz dotację

19.07.2019, godz.: 17:25
Wypełnij ankietę ws. niskiej emisji. Łatwiej uzyskasz dotację

Grodzisk przystąpił do opracowania aktualizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. To ważny dokument w kontekście m.in wymiany pieców i systemów grzewczych, a także pozyskiwania dotacji na te cele. Już tylko do końca lipca mieszkańcy mogą składać ankiety w tej sprawie.

Z tego też względu gmina uruchomiła ankietę, w której powinno się wypowiedzieć jak najwięcej mieszkańców. – Podstawowym celem Programu Ograniczenia Niskiej Emisji jest systemowe ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery, poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła (niespełniających wymagań ekoprojektu) oraz wskazanie systemu wsparcia finansowego mieszkańców miast i gminy) Konieczność opracowania dokumentu wynika z Programów Ochrony Powietrza obowiązujących na terenie województwa mazowieckiego.Zobowiązane do ich wykonania są gminy na obszarze których stwierdzono występowanie przekroczeń dopuszczalnych poziomów pyłu zawieszonego PM10 i pyłu zawieszonego PM2,5 – informuje magistrat.

– W związku z powyższym Gmina Grodzisk Mazowiecki wraz z firmą ATsys.pl Sp. z o.o. Sp. K. zaprasza mieszkańców do współpracy w ramach tworzenia Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Grodzisk Mazowiecki. Pierwszym krokiem do opracowania PONE jest ankietyzacja, stąd zapraszamy mieszkańców do wypełnienia i złożenia ankiety – zachęcają urzędnicy.

Ankietę można również wypełnić na stronie internetowej – tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi