30 03 2018

Wybudują 1300 metrów kanalizacji sanitarnej

30.03.2018, godz.: 19:31
Wybudują 1300 metrów kanalizacji sanitarnej
fot. zabiawola.pl

Po świętach wielkanocnych powinna ruszyć inwestycja obejmująca zaprojektowanie, a następnie budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Szkolnej w Osowcu. Żabiowolska gmina marcu podpisała umowę z wykonawcą sieci o długości 1300 metrów.

Jak wspomnieliśmy inwestycja powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a magistrat powierzył ją grodziskiej firmie  FRANK POL-BIS. Wykonawca stworzy kanalizację sanitarną na odcinku około 1300 metrów  wraz z przykanalikami w granicy pasa drogowego ul. Szkolnej (od ulicy Sosnowej do projektowanej pompowni). Dzięki temu mieszkańcy okolicznych posesji w Osowcu będą mogli podłączyć swoje domy do kanalizacji centralnej.  Obecnie projektant pracujący na zlecenie wykonawcy opracowuje projekt sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami.

– Budowa przyłączy na terenie prywatnych posesji (tj. poza granicami pasa drogowego z przyłączeniem do istniejącej instalacji kanalizacji na terenie działki) należy do zadań właścicieli nieruchomości. Przyłącze może zostać wybudowane na podstawie warunków przyłączenia wydanych przez Urząd Gminy i eksploatatora sieci – Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie oraz projektu przyłącza, którego opracowanie właściciel posesji zleci we własnym zakresie uprawnionemu projektantowi. Mieszkańcy mogą indywidualnie uzgadniać opracowanie projektu z projektantem, który obecnie pracuje w terenie dla potrzeb Wykonawcy, lub skorzystać z usług innych projektantów posiadających wymagane uprawnienia budowlane – poinformował żabiowolski magistrat.

Nowa sieć kanalizacyjna w ul. Sosnowej w Osowcu odprowadzi nieczystości do oczyszczalni ścieków w Żabiej Woli.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi