09 10 2019

Wspólne „usypianie” ogrodu w Milanówku

09.10.2019, godz.: 13:03
Wspólne „usypianie” ogrodu w Milanówku
fot. Mat. organizatora

Już w ten weekend milanowianie spotkają się w parku Zielony Dołek, aby wspólnie „uśpić” na zimę społeczny ogród miejski. Będzie to dobra okazja do spotkania i rozmów o przyszłorocznym charakterze ogrodu.

Czym są ogrody społeczne? Organizatorzy projektu z Fundacji 4YOUth podkreślają, że jest to z jednej strony sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a z drugiej możliwość nawiązania nowych przyjaźni poprzez zaangażowanie się w życie lokalnej społeczności. – Z pewnością wiele satysfakcji przynoszą wspólne zbiory plonów, będących alternatywnym źródłem zdrowej, ekologicznej żywności. Z kolei dla najmłodszych posadzenie własnej cebulki kwiatowej i oczekiwanie, aż wyrośnie i zakwitnie, to źródło dużej radości – mówią.

I tak było przez cały sezon wiosenno-letni w Milanówku. Teraz nadeszła jesień i czas „uśpienia” ogrodu. – Zapraszamy na coroczne usypianie Społecznego Ogrodu Miejskiego. Przyjdźcie na „Dołek”, przygotować Ogród na zimę i porozmawiać o jego przyszłorocznym kształcie – zachęcają milanowscy urzędnicy.

Początek spotkania w parku przy ul. Krótkiej 13 października o godz. 11.00.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata