Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/post-template.php on line 293
02 02 2017

Warszawska metropolia z 33 gminami, ale bez Podkowy. „Zwykłe przeoczenie?”

02.02.2017, godz.: 07:54
Warszawska metropolia z 33 gminami, ale bez Podkowy. „Zwykłe przeoczenie?”
fot. GrodziskNews

Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński ostro skrytykował sławny już projekt ustawy zakładającej przyłączenie do stolicy 33 gmin. Miasta ogrodu w dokumencie jednak nie uwzględniono… – Zwykłe przeoczenie? A może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? – zastanawia się włodarz.

Faktem jest, że jeżeliby naszkicować zakładany obszar Warszawy jako metropolitlnej jednostki samorządu terytorialnego, to na mapie Podkowa wygląda jak swoista enklawa otoczona gminami wchodzącymi w skład warszawskiej metropolii.  – No tak, będziemy drugim San Marino. Najwyraźniej rządzący wyszli z założenia, że Podkowa jest bogata i na pewno sobie poradzi. Zdecydowanie jesteśmy przeciwni temu pomysłowi PiS-u. W ten sposób odbiera się mieszkańcom możliwość decydowania o czymkolwiek, prawo wolnego głosu. A argument, że tak obszar miałby poprawić sytuację we współpracy między samorządami, które obecnie się nie stowarzyszają, jest delikatnie mówiąc nieprawdziwy. Przykładem chociażby Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – mówi Tusiński.

Podkowiański włodarz uważa że ustawa ta jest elementem walki politycznej. – Może podkowiański elektorat nie na rękę partii rządzącej? Lub pomysł na likwidację Podkowy jako miasta i stworzenie sołectwa w gminie (dzielnicy?) Brwinów? Fakt,  pisałem, że powiat grodziski jest mierny, a dyskusja nad powiatami powinna nastąpić. Ale politycy PiS chyba się pospieszyli… A tak na poważnie, to kolejny szalony pomysł przejęcia władzy przez PiS za wszelką cenę, bez względu na konsekwencje –mówi Tusiński.

Dla ścisłości dodajmy, że w ostatnich wyborach samorządowych, podobnie jak w poprzednich, w Podkowie wygrała Platforma Obywatelska.

 

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi