03 12 2018

Ustalili wynagrodzenie dla burmistrza Milanówka

03.12.2018, godz.: 17:00
Ustalili wynagrodzenie dla burmistrza Milanówka
fot. milanowek.pl

Nowo urzędujący burmistrz Milanówka poznał – podobnie jak my wszyscy – wysokość swojego miesięcznego wynagrodzenia. Uchwałę w sprawie pensji dla Piotra Remiszewskiego podjęła milanowska rada miejska.

Kwestię apanaży dla samorządowców regulują zapisy ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z nimi maksymalne wynagrodzenie burmistrza nie może przekroczyć miesięcznie siedmiokrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Oznacza to, że w 2018 roku wynagrodzenie to nie może być większe niż 12 525, 94 zł brutto.

Miesięczne wynagrodzenie burmistrza wyniesie 9 660 złotych brutto, a na tę kwotę złożą się trzy elementy: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 800 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2 760 zł.

Należy także uwzględnić dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi