25 11 2017

Trzecie podejście do „Miasteczka Ruchu Rowerowego”

25.11.2017, godz.: 12:30
Trzecie podejście do „Miasteczka Ruchu Rowerowego”
Fot. podkowalesna.pl

Milanowski magistrat nie poddaje się i ogłosił już trzeci przetarg na budowę „Miasteczka Ruchu Rowerowego”. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

O problemach ze znalezieniem wykonawcy dla tej inwestycji pisaliśmy we wrześniu, gdy po raz drugi nie zgłosił się żaden chętny do realizacji zadania. Wtedy burmistrz Wiesława Kwiatkowska zapowiedziała ogłoszenie kolejnego przetargu, ale z dłuższym (bardziej komfortowym) terminem wykonania wszystkich prac, co miało zachęcić firmy do składania swoich ofert.

Ten właśnie został ogłoszony. Podobnie jak poprzednio obejmuje on wykonanie projektu, uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń na budowę, a następnie wykonanie prac budowlanych na podstawie stworzonej wcześniej dokumentacji. Projekt wraz ze wszystkimi pozwoleniami powinien być gotowy do 19 marca, natomiast obiekt ma zostać oddany do użytku 15 czerwca 2018 r.

Choć nie ma jeszcze projektu to wiadomo, że urzędnicy chcieliby, aby w miasteczku były zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury. Projekt powinien przewidywać jak największą ilość elementów i sytuacji jakie rowerzyści mogą spotkać na drogach, znajdą się tam m.in. różne modele skrzyżowań, wysepka kanalizująca ruch, przynajmniej jeden próg zwalniający, ścieżki rowerowe, droga jednokierunkowa, sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych itp.

Czy tym razem uda się znaleźć chętnego do wykonania zamówienia? Czas pokaże. Urzędnicy podkreślają jednak, że to ważna inwestycja bowiem miasteczko to ma być miejscem nauczania poruszania się na drogach publicznych, co ma zwiększyć bezpieczeństwo młodych rowerzystów. Ponadto będzie można tam zdobywać doświadczenie i uprawnienia do prowadzenia rowerów oraz motorowerów. Obiekt ten ma być ogólnodostępny i pozwoli np. na doszkalanie się pod opieką rodziców, którzy w bezpiecznych warunkach będą mogli wyjaśnić dziecku, jak poruszać się na drogach publicznych w różnych sytuacjach.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi