14 03 2019

Szybki internet dla mieszkańców. Złóż deklarację

14.03.2019, godz.: 19:36
Szybki internet dla mieszkańców. Złóż deklarację
Fot. Pixabay

Od dłuższego czasu na terenie Żabiej Woli trwa budowa sieci światłowodowej, która umożliwi mieszkańcom podłączenie domów do szybkiego internetu. Już teraz osoby zainteresowane tym rozwiązaniem powinny składać deklaracje bezpłatnego przyłączenia.

Żabiowolska gmina jest członkiem Mazowieckiej Unii Światłowodowej, w ramach której we współpracy z firmą Orange partnerskie samorządy rozbudowują na swoich terenach sieć superszybkiego internetu. Żabia Wola już od lipca prowadzi nabór deklaracji od mieszkańców. A teraz, kiedy wystartowała budowa sieci światłowodowej, żabiowolanie powinni się w tej mierze jeszcze bardziej uaktywnić.

– Światłowody będą doprowadzane do granicy działki, na której znajduje się budynek mieszkalny (zabudowa jednorodzinna), czyli dosłownie „do płotu” a w przypadku zabudowy wielorodzinnej, do części wspólnej w budynku. Jeżeli mieszkańcy złożą deklarację i wyrażą zainteresowanie doprowadzeniem światłowodu do budynku, po zakończeniu inwestycji POPC Orange wykona przyłącza na własny koszt. Światłowód zapewnia nieporównywalną do łączy miedzianych jakość transmisji, prędkości i opóźnienia, dlatego taka decyzja pozwoli przez lata cieszyć się szybkim Internetem. Zainteresowanych zachęcamy do złożenia deklaracji wykonania bezpłatnego podłączenia do sieci światłowodowej – czytamy na stronie internetowej żabiowolskiego magistratu

Druk deklaracji wykonania bezpłatnego przyłącza można pobrać TUTAJ. Następnie zdjęcie lub skan wypełnionego dokumentu należy wysłać mailowo pod adresem: mazowiecka.unia@orange.com. Można to zrobić również pocztą tradycyjną – adres: Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa.

– Im więcej osób zadeklaruje chęć skorzystania z oferty, tym większe prawdopodobieństwo budowy, dlatego zachęcamy opowiedzenia o projekcie sąsiadom – przekonują urzędnicy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi