13 11 2017

Sylwester z „Carmen” w grodziskim CK

13.11.2017, godz.: 13:06
Sylwester z „Carmen” w grodziskim CK
fot. The Metropolitan Opera

Pośród rozlicznych możliwości spędzenia sylwestrowej nocy znalazła się także propozycja wysokich lotów przygotowana przez Centrum Kultury w Grodzisku. W sali widowiskowej odbędzie się tego wieczoru retransmisja ze słynnej Metropolitan Opera, w której wystawiono „Carmen” Georges’a Bizeta.

Czteroaktowa opera skomponowana przez Georges’a Bizeta w 1875 roku to jedno z najsłuszniejszych dzieł w historii muzyki klasycznej. Autorami libretta są Henri Meilhac i Ludovic Halévy, którzy stworzyli je na podstawie  noweli Prospera Mérimée pod tym samym tytułem.

– Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Metropolitan Opera już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna – powiadają organizatorzy.

Przedstawienie odbywa się w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim. Potrwa około trzech godzin. W trakcie półtoragodzinnej przerwy między aktami odbędzie się ciepły, a także słodki poczęstunek z lampką szampana w cenie biletu. Będzie także bufet kawowy.

Bezpośrednią sprzedaż biletów w cenie 90 zł prowadzi centrum kultury.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi