19 03 2018

Świetlica w Łąkach za ponad półtora miliona. Grodzisk wybrał wykonawcę

19.03.2018, godz.: 14:30
Świetlica w Łąkach za ponad półtora miliona. Grodzisk wybrał wykonawcę
fot. GrodziskNews

Ponad 1,56 mln zł – na tyle opiewała oferta firmy WIG-DAR, której grodziski magistrat zdecydował się powierzyć budowę świetlicy przy ul. Ordona w Łąkach. Tym samym włodarze zdecydowali o zwiększeniu budżetu inwestycji.

W ubiegłym roku zlecono przygotowanie projektu budowlanego nowej świetlicy w Łąkach. Dokumentacja obiektu, który ma powstać przy ul. Ordona 4 jest już gotowa i miasto ogłosiło przetarg na realizację tego zadania. Po otwarciu ofert wydawało się, że urząd zdecyduje o ogłoszeniu ponownego postępowania. Ceny ofertowe wahały się bowiem od przeszło półtora miliona złotych do prawie dwóch, podczas gdy magistrat zabezpieczył na ten cel 1,4 mln zł.

Ową najkorzystniejsza cenowo propozycję przedstawiła firma WIG-DAR ze Szczęsnego – wyceniła budowę na ponad 1,56 mln zł, czyli o 160 tysięcy więcej aniżeli pierwotnie zakładał magistrat. Po analizie ofert zdecydowano jednak o wyborze oferty.

Budynek świetlicy ma być parterowy, w środku mają znajdować się następujące pomieszczenia: wiatrołap, przedsionek, sala zebrań, magazynek, sala komputerowa, toalety, pomieszczenie socjalne oraz techniczne. Obiekt ma mieć 180 mkw. powierzchni użytkowej. Co oczywiste największym pomieszczeniem będzie sala zebrań, która będzie miała 92 mkw., sala komputerowa będzie miała z kolei 28 mkw.

Przy obiekcie zostanie wybudowana droga dojazdowa, a wzdłuż niej zostanie ulokowanych pięć miejsc parkingowych. Wjazd będzie zlokalizowany od strony ul. Ordona niemal na przeciwko kościoła. Droga dojazdowa będzie miała nawierzchnię z kostki brukowej.

Obok świetlicy zostanie zainstalowany czterowieżowy zestaw rekreacyjny dla dzieci. Pod nim znajdzie się tzw. nawierzchnia bezpieczna. Teren wokół budynku zostanie uporządkowany, pojawi się zieleń. Świetlica ma być gotowa w pół roku od podpisania umowy.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Mam rozumiec ze za te 1.5mil wyealone na swietlice to proba kupna sobie wyborcow za zapomniane i olane przez cala kadencje ląki ?? I takie pytanie sie nasowa dlaczego tu za 1.5 mil a w opypach tylko za 700 ? Myslalem ze swietlica to swietlica a nie jedno zastaw sie a postaw sie a drugie na odp… sie.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi