12 10 2018

Strzeżone przejście na Teligi

12.10.2018, godz.: 17:27
Strzeżone przejście na Teligi

Od teraz przejście przez jezdnię na ul. Teligi w Grodzisku powinno być bezpieczniejsze. Miasto zatrudniło tam człowieka, który będzie pomagał w przejściu na drugą stronę drogi.

Od dłuższego czasu mówi się o tym jak zwiększyć bezpieczeństwo na ul. Teligi w Grodzisku, gdzie przez jezdnię ze względu na bliskość szkoły podstawowej przechodzi każdego dnia wielu uczniów. Już jakiś czas temu na tej ulicy wybudowano wyspy mające ograniczyć prędkość przejeżdżających aut, a także zainstalowano pulsujące światło i doświetlono przejścia. Jednak temat powrócił przy okazji ostatniego wypadku do jakiego doszło na ul. Teligi. 4 października samochód osobowy potrącił 12-latka, który z urazem nogi trafił do szpitala.

Mimo istniejących tam już odpowiednich rozwiązań mających zwiększyć bezpieczeństwo, miasto zdecydowało się na wprowadzenie tam kolejnego. Ale nie było ono determinowane wydarzeniem z 4 października, któremu winny był sam poszkodowany chłopiec, zapatrzony w telefon komórkowy wszedł na przejście prosto przed zderzak przejeżdżającej z niedużą prędkością toyoty. – Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego poszukiwaliśmy osoby, która podjęłaby pracę w charakterze osoby przeprowadzającej innych przez jezdnię na ul. Teligi. Niestety przez przez dłuższy czas nie udało się znaleźć chętnego. Dopiero teraz znalazł się człowiek, który odpowiedział na naszą ofertę pracy – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

Tomasz Krupski podkreśla, że takie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych. – Ze statystyk wynika, że w całym kraju na takim strzeżonym przejściu dla pieszych nie zginęła ani jedna osoba przechodząca przy pomocy „Stopka”.

W zwiększeniu bezpieczeństwa w tym rejonie powinna pomóc także budowa ronda na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Teligi, na którą niebawem powinien zostać ogłoszony przetarg.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi