17 04 2018

Sprawa obwodnicy ruszyła do przodu. „Teraz tylko pozwolenie na budowę”

17.04.2018, godz.: 10:51
Sprawa obwodnicy ruszyła do przodu. „Teraz tylko pozwolenie na budowę”
fot. GrodziskNews

Wreszcie optymistyczne wiadomości w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Grodziska. Po wielu miesiącach biurokratycznego klinczu. Dokumentacja dotarła wreszcie do biura wojewody mazowieckiego, który może teraz wydać zgodę na realizację inwestycji (ZRID). – Mając ZRiD, będzie można ogłosić przetarg na budowę obwodnicy – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Pośród wielorakich i niemiłosiernie przeciągających się zawirowań proceduralnych ostatnią rzeczą, która hamowała rozwój sprawy, był fakt, że przed wydaniem decyzji oddziaływania na środowisko Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska musiała w myśl prawa otrzymać opinię Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które ukonstytuowało się dopiero z początkiem 2018 roku i ma mnóstwo takich spraw. Senat przegłosował jednak ustawę dotyczącą braku konieczności wydawania opinii dla projektów rozpoczętych przez 2018 rokiem.

Wiadomość o tym wpłynęła do RDOŚ-u, który mógł wreszcie przekazać informację wojewodzie mazowieckiemu o braku przeciwwskazania do wydania ZRID-u na budowę obwodnicy. – Jako gmina mocno zaangażowaliśmy się w przyśpieszanie obiegu dokumentów możliwie maksymalnie przyśpieszyć proces. Na szczęście mamy już za sobą formalności z Wodami Polskimi i RDOŚ-em. Dokumenty trafiły już do wojewody, który nie później niż w ciągu trzech miesięcy musi wydać pozwolenie na budowę obwodnicy – mówi na Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Później już tylko przetarg i start budowy – dodaje.

3

Dodaj Komentarz

 • Michu

  Świetna wiadomość! Oby tylko udało się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem i bez odwołań.

  • adamos

   Ile ty masz lat chlopie ?? Od 25 lat gada te bzdury dokladnie w czasie kiedy trzeba czyms kupic wyborcow…. po wyborach okaze sie ze grunt nie ruszenia olany nie takie a protokoly zle napisane. A ty lykasz te pierdoly jak karp kukurydze

  • ati

   A ty to jesteś misiek tego burmistrza co mu dupa do stołka przyrosła?ati

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi