16 12 2017

Ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożność

16.12.2017, godz.: 19:11
Ślisko na drogach. Policja apeluje o ostrożność
Fot. Pixabay

Od niedawna w naszym regionie aura zdecydowanie nie sprzyja kierowcom, marznący deszcz lub śnieg z deszczem sygnalizują nadejście zimy i przypominają, że na drogach może być bardzo ślisko i nietrudno o wypadek. Policjanci apelują więc o ostrożność i wolniejszą jazdę.

Mokra lub zmrożona nawierzchnia sprawie, że znacznie wydłuża się droga hamowania. Znacznie łatwiej również stracić kontrolę nad pojazdem i wpaść w poślizg. Właśnie w takich warunkach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Funkcjonariusze z grodziskiej komendy apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas każdej podróży, zdjęcie nogi z gazu, a także o baczne obserwowanie otoczenia podczas jazdy i odpowiednie przygotowanie pojazdu – Zimowe warunki wymagają nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także specjalnego przygotowania pojazdu. Dlatego też przypominamy o wymianie opon. Zimowe i letnie różnią się od siebie materiałami, z których zostały wykonane oraz wzorami bieżników. Opona zimowa przy niższych temperaturach nie twardnieje i zachowuje elastyczność, dzięki czemu lepiej przylega do podłoża – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci przypominają również o obowiązku odśnieżania pojazdu. Pojazd, który ma wyjechać na drogę powinien być odpowiednio oczyszczony z pokrywy śniegowej, ponieważ śnieg zalegający na dachu, bagażniku czy masce może stwarzać zagrożenie dla innych kierowców. Kierowca powinien zadbać o to aby mieć odpowiednie pole widzenia, usunąć z szyb śnieg i lód.

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Policja apeluje o ostrożność?? A to prawo jazdy to sie w chipsach wygrywa czy daja gratis do worka ziemniaków ?? Skoro warunki sa niesprzyjajace to sie jedzie ostroznie a ten ktory o tym niewie to zapozna sie z blacharzem ew jak ten talent sprzed kilku dni co chcial rondo na radonskiej na wprost przejechac ;);) krawerznik caly ale przez dlugosc i roslinki piekny pas „startowy” po oleju z urwanej miski ;);)

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi