19 02 2017

SkyCash na WKD – przydatny czy nie? Zapytają pasażerów o opinię

19.02.2017, godz.: 15:53
SkyCash na WKD – przydatny czy nie? Zapytają pasażerów o opinię
fot. Mat. prasowe

Od przeszło miesiąca Warszawska Kolej Dojazdowa daje podróżnym możliwość zakupu biletów poprzez system SkyCash. Jak sprawdza się ta nowinka? Jak odbierają ją pasażerowie? W odpowiedzi na te pytania ma pomóc akcja promocyjna, którą operator systemu przeprowadzi 27 lutego na wybranych stacjach WKD.

SkyCash od kilku lat oferuje bilety Kolei Mazowieckich, można dzięki niemu również zakupić bilet w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. 11 stycznia natomiast oferta została poszerzona o bilety WKD. W aplikacji SkyCash można je kupić wg taryfy normalnej, ulgi handlowej 45 i 50 proc. oraz ulgi ustawowej 33, 37, 49, 51, 78, 93, 95 i 100 proc. na wszystkie strefy czasowe.

Aby skorzystać z tego udogodnienia należy najpierw pobrać aplikację SkyCash z odpowiedniego sklepu (Google Play, App Store lub Windows Phone Store), zarejestrować się, doładować konto. Gdy już te czynności będziemy mieć za sobą, wystarczy kliknąć w aplikacji SkyCash na „Koleje Regionalne”, a następnie „WKD” i wybrać interesujący na bilet. A jak wygląda kontrola biletu zakupionego w SkyCash? Zakupiony bilet pojawia się w zakładce „Bilety do kontroli”, która jest dostępna na ekranie startowym aplikacji SkyCash oraz po wyborze przewoźnika. Aby okazać bilet, nie trzeba mieć połączenia z internetem.

Tyle teorii. A jak SkyCash dla wukadki wygląda w praktyce? – 27 lutego, w poniedziałek, w godzinach od 6:00 do 9:00 na stacjach Podkowa Leśna Główna, Komorów oraz Pruszków WKD przeprowadzana będzie akcja promocyjna dotycząca możliwości zakupu biletów WKD w aplikacji SkyCash. Akcja promocyjna przeprowadzana będzie przez firmę SkyCash Poland S.A. Zachęcamy podróżnych do odwiedzenia stoiska oraz zapoznania się z zasadami zakupu biletów w aplikacji – poinformował przewoźnik w komunikacie.

Czy oznacza to również, że wukadka. Zamierza na stałe włączyć tę opcję zakupową do swojej oferty? – Nic nie jest przesądzone, planowana akcja promocyjna nie równa się końcu testowania system SkyCash na linii WKD. Może natomiast dać wskazówki co do tego, jak odbierają tę możliwość pasażerowie – mówią kolejarze.

1

Dodaj Komentarz

  • aw

    Niech Zarząd pomyśli również o nośnikach typu Karta ZTM , Student lub Karta MAzowiecka

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi