23 09 2018

Przyjdź na grodziskie dożynki

23.09.2018, godz.: 08:45
Przyjdź na grodziskie dożynki
Fot. centrumkultury.eu

Dziś na terenie Targowiska Miejskiego w Grodzisku odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne oraz Piknik Zbożowy. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Eleni.

Impreza rozpocznie się w samo południe. O godz. 12.00 odbędzie się jarmark produktów regionalnych. Będą wyroby gastronomiczne, rękodzielnicze, ceramiczne i wiele innych bibelotów. Po jarmarku, o godz. 14.00 odbędzie się godzinny występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą Tomasza Kirszlinga. Następnie zaplanowano polową mszę świętą w oprawie muzycznej chóru Cantata dyrygowanego przez Barbarę Paszkiewicz.

Po nabożeństwie rozpocznie się Piknik Zbożowy, a na nim degustacje, konkursy i prelekcje. Później nastąpi rozstrzygnięcie konkursów gminnych i powiatowych na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

O 16.30 ma wystartować koncert Macieja Klocińskiego wraz z zespołem – przeboje 20-lecia międzywojennego, warszawskie piosenki. Będzie to niejako przystawka przed muzycznym daniem głównym, czyli występem piosenkarki Eleni. Początek o godz. 18.00. Imprezę zwieńczy wieczorna potańcówka przy akompaniamencie zespołu 4 Kiery.

W programie:
12.00 – rozpoczęcie Jarmarku produktów Regionalnych
14.00 – występ Młodzieżowej Orkiestry Detej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą Tomasza Kirszlinga
15.00 – polowa msza święta, oprawę zapewnia chór Cantata pod dyr. Barbary Paszkiewicz
16.00 – rozpoczęcie Pikniku Zbożowego sfinansowanego z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych: degustacje, konkursy,
16.15 – rozstrzygnięcie konkursów gminnych i powiatowych na najpiękniejszy wieniec dożynkowy
16.30 – Koncert Macieja Klocińskiego wraz z zespołem – przeboje 20-lecia międzywojennego, warszawskie piosenki
18.00 – ELENI
ok 20.00 – potańcówka z zespołem 4 Kiery

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi