05 06 2018

Przyjdź na grodziską Noc Bibliotek

05.06.2018, godz.: 12:51
Przyjdź na grodziską Noc Bibliotek

Grodziska Noc Bibliotek to kolejna atrakcyjna impreza kalendarzu kulturalnym regionu. Już w tę sobotę, 9 czerwca goście wydarzenia zawitają prosto do afrykańskiej wioski. A to nie wszystko!

– Nasza Noc Bibliotek połączona będzie z wydarzeniem charytatywnym – Grodzisk Mazowiecki Pomaga Afryce. O tej akcji dowiecie się wkrótce więcej. A już dzisiaj zapraszamy na Noc Bibliotek – Afrykańską Wioskę. Odbędzie się ona w Pawilonie Kultury, a właściwie przed Pawilonem Kultury, w godzinach od 18.00 do 23.00. Na tę noc zaplanowaliśmy spotkanie z Afryką, kulturą afrykańską i życiem codziennym mieszkających w niej ludzi – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Będą animacje dla dzieci, także prowadzone przez wolontariuszy, którzy byli w Afryce w ramach organizowanych tam misji. Będą relacje i pokazy z afrykańskich wypraw, konkurs na najlepsze przebranie afrykańskie dla dzieci oraz kino pod chmurką. – Obejrzymy wzruszający film „Felix”, będący piękną opowieścią o chłopcu, który marzy o tym, żeby zostać saksofonistą, tak jak jego zmarły ojciec. Ale jego matka uważa, że muzyka, a zwłaszcza jazz jest złem i należy trzymać się od niego jak najdalej – doają ludzie z grodziskiej biblioteki.

W programie:
18.00-18.30 otwarcie Nocy Bibliotek
18.30-19.00 koncert afrykańskich bębnów – Lucjan Wesołowski z zespołem
19.30-20.00 pokaz Pola i Michał w podróży
20.00-20.30 koncert afrykańskich bębnów – Lucjan Wesołowski z zespołem
20.30-21.30 relacja z misji i animacje dla dzieci Salezjański Ośrodek Misyjny
21.30-23.00 seans filmowy „Feliks” Kino Dzieci

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi