Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/post-template.php on line 293
18 06 2019

Przebudowa Warszawy Zachodniej w przyszłym roku. Będą utrudnienia m.in. na WKD

18.06.2019, godz.: 11:26
Przebudowa Warszawy Zachodniej w przyszłym roku. Będą utrudnienia m.in. na WKD

PKP Polskie Linie Kolejowe na przyszły rok planują przebudowę stacji Warszawa Zachodnia. Inwestycja będzie się wiązała m.in. z dużymi utrudnieniami dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

W ramach przebudowy Warszawy Zachodniej kolejarze przewidują oddanie pasażerom do dyspozycji dodatkowego peronu przeznaczonego dla pociągów wyjeżdżających z reaktywowanej stacji Warszawa Główna. Powstanie także dodatkowy tor odstawczy dla pociągów podmiejskich, z którego będzie można skorzystać w razie ewentualnych zakłóceń. Pojawią się też efektowne wiaty, ławki oraz pełen system informacji pasażerskiej. Dla osób mających trudności w poruszaniu się dużym ułatwieniem będą windy przy każdym peronie. Ponadto tunel pieszy zostanie poszerzony i pełnił będzie funkcję dworca podziemnego. Inwestycja pierwotnie miała ruszyć w 2019 i zakończyć się w 2021 roku. Jednak termin ten został przesunięty i roboty ruszą w 2020 r. i zakończą się w 2022 r.

Informacja ta jest o tyle istotna, że w czasie przewidzianym na budowę tunelu dla pieszych oraz tunelu tramwajowego przy stacji WKD Warszawa Zachodnia, konieczne będzie ograniczenie lub wstrzymanie ruchu pociągów w obrębie stacji. Oznaczać to będzie tyle, że najprawdopodobniej pociągi będą dojeżdżać tylko do stacji Warszawa Reduta Ordona lub Warszawa Aleje Jerozolimskie. Obecnie wukadka pracuje nad kilkoma wariantami organizacji ruchu. Analizy będą prowadzone w tym roku, natomiast działania przygotowawczo-wdrożeniowe powinny się rozpocząć w przyszłym roku.

Jednak termin zmiany organizacji ruchu na linii WKD będzie uzależniony od harmonogramu prac prowadzonych przez PKP PLK.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi