18 07 2019

Przebudowa Krańcowej i Ślaskiego: roboty ruszą w przyszłym tygodniu

18.07.2019, godz.: 11:02
Przebudowa Krańcowej i Ślaskiego: roboty ruszą w przyszłym tygodniu
Fot. GrodziskNews.pl

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ruszy przebudowa ulic Ślaskiego i Krańcowej w Żabiej Woli.

Wczoraj gmina przekazała teren budowy firmie, która wygrała przetarg – MABAU. Urząd Gminy Żabia Wola zabezpieczył na ten cel blisko 1,65 mln zł. Wpłynęło pięć ofert i wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie, a niektóre były sporo niższe. Najkorzystniejszą finansowo propozycję złożyła właśnie firma MABAU z Baniochy, która zażyczyła sobie niecałe 1,12 mln zł czyli ponad pół miliona złotych mniej niż zakładała gmina. Na dodatek gmina pozyskała dotację na realizację zadania w wysokości blisko 846 tys. zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Zamówienie zakłada ułożenie tam nawierzchni bitumicznych o szerokości 5,5 m. Pobocza mają zostać wyłożone destruktem asfaltowym, a po prawej stronie ul. Ślaskiego ma powstać chodnik z kostki betonowej. Odwodnienie dróg będzie się odbywało poprzez rowy infiltracyjne otwarte i kryte,do których woda z jezdni zostanie odprowadzona zestawem powierzchniowych ścieków podchodnikowych. W pobliżu skrzyżowania ulic Ślaskiego i Krańcowej ma powstać przystanek autobusowy z peronem, a także przejście dla pieszych pomiędzy chodnikiem i peronem. Będzie ono oświetlone i oznakowane.

Drogi powinny być gotowe do 15 października 2019 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579419270000)