07 11 2016

Problem z lokalem dla kina

07.11.2016, godz.: 10:01
Problem z lokalem dla kina
Fot. Pixabay

Wciąż nie wiadomo kiedy i gdzie powstanie kino studyjne na terenie gminy Żabia Wola. Problemem jest brak odpowiedniego lokalu. Władze zapewniają jednak, że inwestycję chcą zrealizować, ale może się to rozciągnąć w czasie.

W marcu żabiowolski magistrat zorganizował konsultacje społeczne w sprawie utworzenia kina studyjnego na terenie gminy. Aż 86 proc. ankietowanych poparło taki pomysł. Jako preferowane lokalizacje wskazane zostały Dom Kultury w Żabiej Woli oraz OSP Żelechów. Żabiowolscy włodarze zapowiedzieli wówczas, że spełnią wolę mieszkańców i zorganizują kino studyjne. Termin realizacji zadania uzależnili jednak od pozyskania środków zewnętrznych.

Od wspomnianych konsultacji minęło już osiem miesięcy, a w sprawie tej inwestycji cisza. Jak się okazuje została ona odłożona w czasie, ponieważ gmina nie dysponuje obecnie odpowiednim lokalem. – Niestety sale, którymi obecnie dysponujemy nie spełniają wymogów. Obecne konkursy mają dość restrykcyjne wymagania co do lokalu, w którym takie kino miałoby się znajdować i musimy szukać alternatywy. Być może będzie taka możliwość po rozbudowie szkoły w Ojrzanowie, czy po planowanej na przyszłość rozbudowie siedziby OSP w Żelechowie. Na razie jednak priorytetem są inwestycje oświatowe, które mocno obciążyły nasz budżet (wspomniana rozbudowa szkoły w Ojrzanowie oraz budowa przedszkola w Żabiej Woli, które łącznie pochłoną 17 mln zł) – mówi nam Halina Wawruch, wójt Żabiej Woli.

Halina Waruch podkreśla, że gmina wciąż będzie dążyła do utworzenia kina. – Śledzimy konkursy dotacyjne, być może pojawi się taki, który nam umożliwi zorganizowanie takiego kina w lokalu, który mamy obecnie do dyspozycji – zaznacza.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi