02 10 2018

Premier (jeszcze) nie odpowiedział na zaproszenie Baranowa ws. CPK

02.10.2018, godz.: 19:39
Premier (jeszcze) nie odpowiedział na zaproszenie Baranowa ws. CPK
fot. Pixabay

Powracamy do sprawy zaproszenia przez baranowską gminę premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy dotyczące planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Czy szef rządu odpowiedział na zaproszenie? Zapytaliśmy o to wójta Andrzeja Kolka.

Przypomnijmy, że w piśmie zaproszeniowym skierowanym do kancelarii premiera samorządowcy pisali tak: „W imieniu samorządu Gminy Baranów mamy przyjemność zaprosić Pana na spotkanie z mieszkańcami naszej gminy. Obecność Pana Premiera i bezpośrednia rozmowa pozwoli wyjaśnić wiele wątpliwości związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego – największej inwestycji naszych czasów. Zdając sobie sprawę z ograniczonych możliwości czasowych Pana Premiera, prosimy o wyznaczenie terminu spotkania”.

Pismo jak dotychczas pozostaje bez odpowiedzi. – Chcieliśmy wykorzystać fakt, że pan premier w okresie przedwyborczym podróżuje po Polsce by rozmawiać z mieszkańcami miast o różnych sprawach, toteż mieliśmy nadzieję, że przyjedzie także do Baranowa, bo sprawa CPK jest bardzo ważna nie tylko dla nas, ale dla całego kraju. Odpowiedzi na zaprszenie nie otrzymaliśmy i musimy liczyć się z tym, że jej nie otrzymamy – mówi wprost wójt Kolek. – Jesteśmy małą gminą ze stosunkowo niedużym elektoratem. Ponadto przed samymi wyborami temat lotniska nie należy do wygodnych – dodaje włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi