11 10 2017

Powstaną tory do rowerowych ewolucji

11.10.2017, godz.: 19:40
Powstaną tory do rowerowych ewolucji
Fot. Stefan Alen/Pixabay

Milanowski magistrat pozyskał dofinansowanie na budowę toru do dirt jumpingu, czyli niezwykle efektownej dyscypliny rowerowej. Nie zabraknie tam pumptracka. Ten ostatni powstanie także w Podkowie Leśnej.

W Milanówku zawody w ekstremalnej jeździe na rowerach są już tradycją, a w mieście ogrodzie odbywały się już nawet Mistrzostwa Polski w Dirt Jumping MTBMX. Miasto ogród postarało się dotację na inwestycję związaną z tą dyscypliną sportu.

Na Turczynku powstanie tor do dirt jumpingu, a także pumptrack. Dirt jumping lub po prostu dirt to dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu skoków i różnych ewolucji w powietrzu na specjalnie przygotowanym torze z zastosowaniem rowerów BMX lub MTB. W torach do dirtu często między podjazdem i zjazdem jest duży uskok, nad którym trzeba przelecieć. Z kolei pumptrack ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po torze niemal nie wymaga pedałowania. Przypomina on trochę tor do narciarskiej jazdy po muldach.

Gmina Milanówek złożyła wniosek o dofinansowanie tego zadania z Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” w ramach działania „Wspieranie powstawania nowych i rozwój istniejących innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych i społecznych”. LGD przyznała dotację milanowskiemu projektowi. Miasto ogród otrzyma 105,6 tys. zł czyli 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych o czym poinformowała burmistrz Wiesława Kwiatkowska na swoim profilu na Facebooku. Dzięki niemu niebawem miłośnicy podniebnych ewolucji będą mieli nowe miejsce do treningu. Kiedy? – Realizacji inwestycji należy się spodziewać na wiosnę 2018 r. Tor powstanie w miejscu istniejącego skateparku – mówi nam burmistrz Kwiatkowska.

Podobna inwestycja powstanie w Podkowie Leśnej, która również otrzymała ponad 100 tys. dotacji z programu LGD. – Jestem przekonany, że nowoczesny tor do pumptracku będzie znakomitym urozmaiceniem sportowej oferty w Podkowie Leśnej oraz zachęci mieszkańców do próbowania nowych aktywności – podkreśla burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi