28 05 2018

Poranny wypadek na kolei. Poważne utrudnienia w ruchu

28.05.2018, godz.: 09:03
Poranny wypadek na kolei. Poważne utrudnienia w ruchu
fot. GrodziskNews

Tuż przed godz. 8.00 doszło do poważnego wypadku na torach kolejowych na wysokości Brwinowa. Pociąg dalekobieżny potrącił mężczyznę, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu trwają czynności policyjne, a ruch w obu kierunkach był zablokowany. Teraz odbywa się po jednym torze.

Co się wydarzyło? – Około godz. 7.50 pociąg relacji Białystok – Jelenia Góra potrącił starszego mężczyznę. Do wypadku doszło już na wysokości Brwinowa. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Na miejscu policjanci prowadzą czynności powypadkowe i do czasu ich zakończenia ruch będzie utrudniony – dodaje.

Koleje Mazowieckie informują o konieczności odwołania kolejnych pociągów. Zalecają by w tym czasie korzystać przede wszystkim z zastępczych linii autobusowych – ZB, ZG, ZM, ZP.

– Od godz. 08:00 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki – Radońska WKD – Warszawa Śródmieście WKD wprowadzono honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD). Honorowanie obowiązuje do odwołania – podają kolejarze. – Na linii Warszawa – Skierniewice (na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki) przywrócono kursowanie pociągów po jednym torze. Pociągi mogą być opóźnione około 30-40 minut – dodają.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi