28 03 2019

PKS Grodzisk obsłuży milanowskie linie autobusowe

28.03.2019, godz.: 07:50
PKS Grodzisk obsłuży milanowskie linie autobusowe

Urząd Miasta Milanówka rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacji autobusowej od kwietnia do września. Wygrało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Grodzisk Mazowiecki.

W Milanówku kursują trzy regularne linie autobusowe, oznaczone literami: A, B oraz C. To ich właśnie dotyczy przetarg, w którym wpłynęły dwie oferty. Autobusy Linii A kursują w Milanówku, lecz także dowożą mieszkańców do najważniejszych punktów w Grodzisku, m.in. do centrum tego miasta, do stacji PKP, a także do Szpitala Zachodniego. Linia B jeździ na trasie Okólna – Przedszkole Kasperek. Z oraz bezpłatna linia C porusza się na trasie: Czubińska (kładka) – Krakowska (PKP) – WKD Grudów – róg ul. Warszawskiej/Herberta – Warszawska (PKP).

Zgodnie z założeniami przetargu operator komunikacji zajmie się tym w okresie od 1 kwietnia do 1 września 2019 roku. Oferty złożyły dwie firmy: Usługi Transportowe – Przewóz Osób Bogdan Raniszewski oraz PKS Grodzisk Mazowiecki. Pierwsza z nich wyceniła swoje usługi na 292 tys. zł, druga na 219 tysięcy (pierwotnie podana kwota 263 tys. zł została poprawiona i uznana jako pomyłka rachunkowa), pod gdy Milanówek zabezpieczył na ten cel 282,2 tys. zł. Ostatecznie Milanówek wybrał tę tańszą ofertę, a ta droższa została odrzucona.

Linia A będzie w dni powszednie kursować sześciokrotnie w każdą stroną oraz dwukrotnie w weekendy. Przewidziano też pięć kursów linii B w dni powszednie, bez kursowania w weekendy. Wreszcie – linia C kursować będzie 17-krotnie w dni powszednie i osiem razy w weekendy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata