Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/post-template.php on line 293
02 01 2019

Piotr Iwicki nowym sekretarzem Milanówka

02.01.2019, godz.: 19:21
Piotr Iwicki nowym sekretarzem Milanówka
fot. Facebook Urzędu Miasta Milanówka

Wraz z początkiem ósmej kadencji samorządu w Milanówku nastały nowe władze. Wybrany przez milanowian burmistrz Piotr Remiszewski mianował sekretarza miasta, a ten przyjął obowiązki, składając przysięgę. Funkcję powierzono Piotrowi Iwickiemu (na zdjęciu z lewej). Kim jest?

Piotr Iwicki jako samorządowiec dał się poznać już kilkanaście lat temu. W latach 2002–2006 był wójtem Raszyna. Jest przede wszystkim muzykiem uznanym w środowisku. Występował w USA, Libanie, Omanie, Japonii i całej Europie; był wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, z różnymi zespołami i orkiestrami zdobył ten laur; m.in. laureat 1995 (musical Metro), 1999 (muzyka poważna). Koncertował z orkiestrami: Filharmonia Narodowa, Polska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Varsovia, Penderecki Festival Orchestra, Warsaw Camerata oraz z kompozytorami i dyrygentami: Krzysztof Penderecki, Marc Minkowski, Simon Standage, Witold Lutosławski i Ruben Silva.

Od 1987 roku był pierwszym perkusistą Warszawskiej Opery Kameralnej. Jako perkusista bądź specjalista od syntezatorów grał z takimi gwiazdami jak: Chris Botti, Marcus Miller, Kenny G, The Alfred Hause Tango Orchestra, Michael Bolton, John Abercrombie, Gil Goldstein, Chris White, Hugh Burnes, Hiram Bullock, Bob Stewart, Milo Kurtis’s Drum Freaks, Tomasz Stańko, Edyta Bartosiewicz, Anita Lipnicka, Edyta Górniak. Występował na festiwalach na całym świecie oraz w w wielu salach koncertowych od Japonii do Stanów Zjednoczonych w tym m.in.: Orchard Hall (Tokio), Beethoven Halle (Bonn), Salle Pleyel oraz Cité de la Musique (Paryż), NHK Hall (Nagoja), The Royal Albert Hall w Londynie czy Sala Kongresowa w Warszawie.

Jest założycielem i członkiem Loud Jazz Band oraz liderem Virtual J@zz Reality. Jego dyskografia obejmuje ponad 60 albumów z muzyką klasyczną, jazzem, popem, rockiem i world music. Ma na koncie liczne nagrania archiwalne dla Polskiego Radia i Telewizji.

W swoim życiorysie ma także działalność dziennikarską. Pracował jako publicysta, m.in. „Gazety Wyborczej” i „Polityki”. Poza wyższym wykształceniem muzycznym, ukończył też studia podyplomowe w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk i w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Za niespełna miesiąc skończy 53 lata.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi