05 12 2017

Parking gotowy na przyjęcie aut. Czeka na odbiory

05.12.2017, godz.: 10:15
Parking gotowy na przyjęcie aut. Czeka na odbiory
Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Pierwszy etap budowy parkingu Park&Ride w Podkowie Leśnej dobiegł końca. Obiekt czeka na odbiór i w najbliższym czasie powinien zostać udostępniony kierowcom.

Nowy parking znajduje się tuż za przystankiem Podkowa Leśna Główna WKD. Do dyspozycji będzie 61 miejsc postojowych plus dwa dla osób niepełnosprawnych, a także jezdnia manewrowa, chodniki, place przeznaczone do parkowania rowerów, pochylnia prowadząca na peron. Jego budowa ruszyła we wrześniu i obecnie obiekt jest gotowy na przyjęcie aut. Jednak, aby można było go udostępnić kierowcom trzeba poczekać na odbiory. – Pozostały formalności związane z odbiorem inwestycji (ze względu na teren kolejowy czynić to będzie Wojewódzki Mazowiecki Inspektor Nadzoru Budowlanego) i będziemy mogli oddać parking użytkownikom – informuje na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

Parking został wyłożony kostką brukową i płytami eko, przy nim wzdłuż torów wukadka sfinansowała oświetlenie, a w ulicy Błońskiej na wjeździe została zamontowana pętla indukcyjna licząca samochody. Ponadto dosadzono już ponad 60 drzew i 40 krzewów. Trwają jeszcze prace porządkowe.

Jednak to dopiero pierwszy etap inwestycji. Do realizacji pozostał jeszcze drugi, który powinien ruszyć tuż po odbiorach (o ile pogoda pozwoli). W jego zakresie jest m.in. ustawienie toalety publicznej, montaż pozostałego oświetlenia i ogrodzenia, czy postawienie wiat rowerowych.

Burmistrz Podkowy podkreśla, że inwestycja poprawiła również bezpieczeństwo. – Usunięcie chaszczy   i doświetlenie terenu już sprawiło, że przestały przesiadywać tam grupki osób nie wzbudzające szczególnego zaufania – podkreśla burmistrz Tusiński.

W przyszłym po całkowitym zakończeniu prac przy Park&Ride szykują się spore zmiany w kwestii parkowania. Miasto ogród zamierza wprowadzić strefy płatnego parkowania oraz ograniczenia czasu postoju na wielu podkowiańskich ulicach.

Fot. arturtusinski-podkowa.pl

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi