06 10 2017

Orkan wiał mocno, ale regionu nie spustoszył

06.10.2017, godz.: 09:52
Orkan wiał mocno, ale regionu nie spustoszył

Czwartkowy wieczór i noc to czas, w którym nad naszym regionem porywy wiatru wywołane przez orkan Ksawery były szczególnie mocne i intensywne. Na szczęście nie spowodowały większych szkód, o jakich mówi się w skali kraju.

W naszym regionie strażacy nie odnotowali jednak zbyt wielu interwencji. – Łącznie do teraz mieliśmy osiem wyjazdów do działań związanych z usunięciem drzew połamanych przez wiatr, wypompowywaniem wody z piwnic, a także zerwanej linii energetycznej – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Przy czym pięć interwencji dotyczyło wiatrołomów, dwie usuwania wody z zalanych posesji, a dziś rano doszedł jeszcze wyjazd związany z zerwaną linią energetyczną – wylicza.

Większość wspomnianych działań miała miejsce w gminach Baranów oraz Żabia Wola. – Możemy uznać, że było dość spokojnie, choć nie wykluczamy, jeszcze dziś napłyną do nas nowe zgłoszenia.

2

Dodaj Komentarz

  • Bohdan Knor

    …region „spustoszyl” huragan „JAROSLAW” !!!

    • Krzysztof Bravik

      10/10

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi