28 03 2019

Oficjalnie: Siedziba MCK idzie do rozbiórki

28.03.2019, godz.: 10:57
Oficjalnie: Siedziba MCK idzie do rozbiórki
fot.

To, co w poniedziałek włodarze Milanówka zapowiadali nieoficjalnie, dziś jest już faktem. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zgodę na rozbiórkę Teatru Letniego, dotychczasowej siedziby centrum kultury.

Postanowienie to sankcjonuje decyzja, którą możecie przeczytać tutaj. – To pierwszy krok do zmiany w tym miejscu, ale rozbiórka to dopiero początek drogi, bowiem mieszkańcy i radni będą musieli podjąć decyzję co powstanie w tym miejscu. Musi powstać koncepcja zapewne wypadkowa kilku, zarówno od strony funkcjonalnej jak i architektonicznej. Jest jeszcze najważniejszy aspekt całego procesu inwestycyjnego: po pierwsze, musimy sobie odpowiedzieć wszyscy na pytanie, a mówią wszyscy mam na myśli ogół mieszkańców Milanówka, czego w tym miejscu oczekujemy? – podał na stronie internetowej milanowski magistrat.

Burmistrz Piotr Remiszewski jest zdania, że należy w tej sprawie przeprowadzić konsultacje społeczne. – Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będą konsultacje społeczne. Jeszcze raz dziękuję pracownikom Urzędu Miasta i wszystkim, zarówno milanowskim stowarzyszeniom jak i mieszkańcom, za wsparcie w działaniach, które wieńczy ta decyzja. Niezwłocznie powiadomię Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania – mówi włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata