02 01 2018

Nowy system powiadamiania mieszkańców startuje w kolejnej gminie

02.01.2018, godz.: 10:05
Nowy system powiadamiania mieszkańców startuje w kolejnej gminie
fot. Pixabay

Żabia Wola jest kolejną gminą w naszym powiecie, która od 1 stycznia powołała do życia nowy systemu powiadamiania mieszkańców. Będzie on przekazywał informacje zarówno mailowo, ja i SMS-owo, pod warunkiem że mieszkańcy wyrażą na to zgodę.

Ów system będzie wysyłał użytkownikom zarejestrowanym w bazie urzędu gminy informacje na temat terminu płatności rachunków lub należnego podatku – nie wcześniej niż 7 dni przed jego upływem; oraz w przypadku u wystąpienia zaległości – w terminie nie później niż 7 dni po upływie terminu płatności.

– Zachęcamy państwa do wypełnienia oświadczenia – druku zgody na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystanie numeru telefonu komórkowego i adresu mailowego w celu powiadamiania o terminach płatności podatków i opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oświadczenie — druk zgody można złożyć bezpośrednio w Urzędzie Gminy Żabia Wola, Główna 3, 96-321 Żabia Wola, w godzinach jego pracy, przesłać pocztą tradycyjną (dla celów dowodowych zaleca się przesłanie listem poleconym) lub za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e—PUAP (oświadczenia przesłane za pośrednictwem e–mail nie mogą być akceptowane) – czytamy na stronie żabiowolskiego magistratu.

Niezbędne oświadczenia zgody na włączenie do systemu znajdują się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi