04 07 2018

Można składać wnioski o „500 plus”. Ruszył nabór elektroniczny

04.07.2018, godz.: 13:05
Można składać wnioski o „500 plus”. Ruszył nabór elektroniczny
fot. Pixabay

1 lipca lipca ruszył internetowy nabór wniosków wniosków o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuacją korzystania ze wsparcia oraz tych, które chcą dopiero dołączyć do programu. Im wcześniej złożymy wniosek, tym szybciej otrzymamy świadczenie – przekonuje rząd.

Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Zbliżający się nowy okres świadczeniowy powoduje więc konieczność złożenia nowego wniosku zarówno przez rodziny zainteresowane kontynuowaniem korzystania ze wsparcia, jak i te rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500+”.

– Już w ubiegłym roku z myślą o wygodzie polskich rodzin został ujednolicony termin składania wniosków o różne formy wsparcia. Dotyczy to świadczenia wychowawczego 500+, świadczeń rodzinnych oraz tych z funduszu alimentacyjnego, a od tego roku również świadczenia Dobry Start – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – Dzięki nowelizacji wcześniejszych przepisów początkowy termin składania wniosków na każdy kolejny okres świadczeniowy został wyznaczony na 1 sierpnia, a w przypadku wniosków składanych on-line – od 2018 roku – na 1 lipca –

Resort zapewnia, że dzięki temu rodziny zaoszczędzają czas, a urzędnicy mogą szybciej rozpoatrzyć złożone wnioski. Aplikować internetowo można na trzy sposoby: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

Szczegóły tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi