13 04 2018

Modernizacja grodziskich placów zabaw za blisko 800 tysięcy

13.04.2018, godz.: 09:39
Modernizacja grodziskich placów zabaw za blisko 800 tysięcy
fot. Pixabay

Grodzisk wyłonił firmę, która wkrótce powinna przystąpić do przebudowy dwóch placów zabaw w mieście – przy ulicach Dworskiej oraz Szkolnej. Zadanie powierzono firmie Nova – Jerzy Łebski z Łowicza, która zainkasuje za to łącznie ponad 796 tys. zł.

Przypomnijmy. W lutym magistrat ogłosił przetarg dotyczący obu przebudów. Ze specyfikacji przedmiotu zamówienia wynika, że na placu przy ul. Dworskiej wykonawca wybrany w postępowaniu najpierw zdemontuje wszystkie zabawki, a także elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Następnie wyremontuje ogrodzenie, ułoży nową nawierzchnię syntetyczną i zainstaluje nowe urządzenia do zabawy dla najmłodszych, jak również przyrządy charakterystyczne dla siłowni zewnętrznej. Ponadto teren ma zostać oświetlony i wyposażony w nowe elementy małej architektury. Na koniec wykonawca będzie miał także za zadanie posadzić drzewa i usytuować trawnik. Bliźniaczo podobny jest zakres zamówienia dotyczącego placu zabaw przy ul. Szkolnej.

Wpłynęło sześć ofert na obie części zadania. Najkorzystniejsza cenowo była właśnie propozycja firmy Nova, która zażyczyła sobie odpowiednio prawie 322 tys. zł za modernizację placu zabaw na Dworskiej i ponad 474 tysiące za przebudowę obiektu na Szkolnej.

Place zabaw w nowej odsłonie powinny być gotowe we wrześniu, bowiem umowny czas przeprowadzenia inwestycji to pięć miesięcy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi