16 05 2018

Moc atrakcji na Grodziskim Pikniku z Psem

16.05.2018, godz.: 14:35
Moc atrakcji na Grodziskim Pikniku z Psem
fot. Marcin MAsalski/Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego

Fani zwierzaków i rodzinnego piknikowania niechaj rezerwują sobie czas na 17 czerwca. Tego dnia odbędzie się ósma już odsłona Grodziskiego Pikniku z Psem, na który atrakcji tradycyjnie nie zabraknie.

Wydarzenie jak zwykle organizuje Grodziska Straż Zwierząt. Przygotowania do ósmej edycji pikniku rozpoczęły się wcześnie, bo i program ma być na najwyższym poziomie. Oceniając na przykładzie pikników z poprzednich możemy się spodziewać świetnej imprezy także tym razem.

Wszystko rozpocznie się o godz. 11.00, a w programie znajdą się widowiskowe pokazy rally-o. To psia dyscyplina sportowa, której celem jest wykazanie więzi i posłuszeństwa psa wobec właściciela. Podczas zawodów rally-o widać w jak niesamowity sposób czworonogi reagują na najróżniejsze komendy i polecenia, które realizują na specjalnym torze przeszkód inna widowiskowa konkurencja zaplanowana na grodziski piknik to, to jak najszybsze pokonywanie specjalnego toru przez czworonogi, tzw. agility. Inną ciekawą konkurencją będzie treibball, czyli w wolnym tłumaczeniu – zaganianie piłek. Polega na tym, że pies w jak najkrótszym czasie przyprowadza piłki gimnastyczne do bramki, w której stoi przewodnik. Będzie również konkurencja z użyciem w frisbe.

– Oczywiście będą też wybory najsympatyczniejszych psów w 5 kategoriach. Nie zabraknie targu „wszystko dla psa”, atrakcji dla dzieci, Antykwariatu pod psem, loterii fantowej. A „na ząb” przygotujemy jak zwykle coś pysznego w Gastronomii pod Psem – zapowiadają organizatorzy. Kategorie wyborów poznamy wkrótce.

Impreza odbędzie w Parku Skarbków 17 czerwca w godzinach od 11.00 do 16.30.

2

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi