08 04 2018

Milanówek apeluje do mieszkańców o „właściwą kolejność”

08.04.2018, godz.: 13:45
Milanówek apeluje do mieszkańców o „właściwą kolejność”
fot. GrodziskNews

Milanowski operator wodociągów i kanalizacji zaapelował do mieszkańców o „właściwą kolejność”. O co chodzi? O to, by przyłączali posesje do kanalizacji – nowo budowanej i już istniejącej – zanim ruszą modernizacje dróg. Pozwoli to uniknąć rozkopywania i niszczenia nowych nawierzchni w przyszłości.  

Magistrat przypomina, że marcu ruszyły prace modernizacyjne kilku z wielu przewidzianych do tego ulic. – Spółka wodno-kanalizacyjna ściśle współpracuje z drogowcami, tak by prace związane z budową nowej nawierzchni były zsynchronizowane z rozbudową infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej.

Ponadto rozdawane były ulotki zachęcające okolicznych mieszkańców do ściśle współpracuje z drogowcami, tak by prace związane z budową nowej nawierzchni były zsynchronizowane z rozbudową infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej.  – Spółka odnotowała spory odzew od mieszkańców, dotychczas zgłosiło się ok. 20 osób, które chcą podłączyć swoje posesje do sieci – podał magistrat.

– Nowa nawierzchnia będzie podlegać kilkuletniej gwarancji, dlatego ważne jest zachowanie odpowiedniej kolejności robót – najpierw przyłącza wodne i kanalizacyjne, potem kostka/asfalt. W interesie zarówno Gminy, jak i mieszkańców odnowionych ulic, powinno być dbanie o nową nawierzchnie i unikanie sytuacji wymagających jej niszczenia, czyli rozkopywania – także w celu wykonania przyłącza do posesji – dodają urzędnicy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi