03 07 2018

Mieszkańcy, uważajcie na „fałszywych rehabilitantów”

03.07.2018, godz.: 13:55
Mieszkańcy, uważajcie na „fałszywych rehabilitantów”

Jaktorowski magistrat apeluje do mieszkańców o ostrożność, bowiem w ostatnich do osób starszych dzwonią osoby podające się za konsultantów medycznych i oferują darmową rehabilitację w miejscu zamieszkania. – To oszuści – alarmuje magistrat.

Urzędnicy poinformowali, że takie telefony otrzymało już kilkoro mieszkańców. – Dzwonią konsultanci medyczni którzy polecają darmową rehabilitację w miejscu zamieszkania informując, że wszystkie koszty związane z zabiegiem pokrywa Urząd Gminy Jaktorów – co jest nieprawdą. Urząd nie sponsoruje darmowej rehabilitacji osób starszych – czytamy w komunikacie.

I dalej: – Zaproszenie rzekomego rehabilitanta do domu  ma w efekcie odwrócić uwagę domowników, by podczas zabiegu móc ich okraść. Takie telefony otrzymało już kilku mieszkańców naszej gminy. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać. Pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą, byśmy nie stali się ofiarą oszustów. Jeśli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji, powinien natychmiast zawiadomić policję – apeluje magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi