10 09 2019

Liczniejsze kontrole w rejonie stacji PKP w Milanówku. Ukrócą przechodzenie przez tory?

10.09.2019, godz.: 19:31
Liczniejsze kontrole w rejonie stacji PKP w Milanówku. Ukrócą przechodzenie przez tory?
Fot. milanowek.pl

W Milanówku wciąż toczą się prace na stacji kolejowej. Choć od pewnego czasu można już przechodzić podziemnym tunelem z jednej strony miasta na drugą, to mieszkańcy wciąż przechodzą na dziko przez tory. Straż miejska i kolejarze wprowadzą więc dodatkowe środki zaradcze i nie będą się wahać przy wlepianiu mandatów.

Jak podaje SM, część tych działań już podjęto, a część przed nami. – Działania w celu poprawy zabezpieczenia terenu prowadzonych prac. Teren budowy był ogrodzony jedną linią przęseł metalowych, co umożliwiało przesunięcie i dostęp osób postronnych. Poinformowano głównego wykonawcę oraz Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ogrodzenie zostało poprawione zgodnie z przyjętymi standardami – wyliczają strażnicy.

Dodają, że brakowało zarówno patroli regularnych, jak i doraźnych w rejonie torowiska. Zgłosili też do PKP PLK konieczność zabezpieczenia drzwi ewakuacyjnych przez które wychodzili mieszkańcy. Pojawił się też nośnik ostrzegawczy.

Przede wszystkim jednak powracają wspólne patrole strażników miejskich i sokistów. – Zwiększenie liczby kontroli w rejonie peronu PKP oraz wyciąganie konsekwencji za wykroczenia mają być lekcją dla osób przechodzących przez tory w miejscach niewyznaczonych. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość społeczną wśród mieszkańców i zapobiec sytuacjom niebezpiecznym w obszarze kolejowym – mówią strażnicy.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata