04 02 2018

Kto wykona termomodernizację?

04.02.2018, godz.: 18:37
Kto wykona termomodernizację?
Fot. GrodziskNews.pl

Podkowa Leśna wciąż nie ma wykonawcy termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Umowa z wybranym wykonawcą nie została podpisana i ogłoszony jest kolejny przetarg na tę inwestycję. Tym razem jednak zamiast budynku przy ul. Jaworowej w zamówieniu zawarto modernizację biblioteki.

Choć pod koniec listopada miasto ogród wybrało wykonawcę (więcej tutaj), to jednak ostatecznie unieważniono przetarg na ocieplenie budynków urzędu miejskiego oraz budynku komunalnego przy ul. Jaworowej. Jak napisano w zawiadomieniu, przetarg unieważniono, ponieważ „postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”. Potem ogłoszono drugie postępowanie na termomodernizację budynku Urzędu Miasta i nie budynku przy ul. Jaworowej, a biblioteki przy ul. Błońskiej 50.

A przypomnijmy, że zakres prac w urzędzie obejmuje m.in. Rozebranie istniejącej posadzki parteru budynku z wykonaniem docieplenia i ułożeniem nowych pokryć podłogowych, docieplenie ścian szczytowych od wewnątrz z uwzględnieniem demontażu zabudowy z płyt G-K i ponownym montażem oraz odmalowaniem ścian, częściowe ocieplenie połaci dachu, wymiana stolarki okiennej na drewnianą, roboty związane z adaptacją łazienki na parterze do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy powiększenie pomieszczenia nr 17 i wymiana opraw oświetleniowych.

Z kolei w budynku biblioteki przy Błońskiej wykonawca będzie miał za zadanie docieplenie tarasu, ścian piwnic i stropodachu, remont i docieplenie podłóg parteru budynku czy wymiana niewymienionej dotychczas stolarki okiennej i drzwiowej. Co bardzo istotne budynek będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii, bowiem zamontowana zostanie instalacja fotowoltaniczna o mocy o mocy 3,44 kWp – na dachu budynku zostanie umieszczonych osiem paneli.

Tym razem termin realizacji zadania wyznaczono na 10 sierpnia 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi