02 12 2017

Termomodernizacja za blisko 400 tys. zł

02.12.2017, godz.: 15:15
Termomodernizacja za blisko 400 tys. zł
Fot. GrodziskNews.pl

Podkowiański magistrat wybrał wykonawcę termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. W ramach zadania ocieplony zostanie urząd miejski oraz budynek komunalny przy ul. Jaworowej.

Podkowa Leśna otrzymała dotację na termomodernizację magistratu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Drugie zadanie zrealizuje w całości z własnych środków. W ostatnim czasie jednak było wiele problemów ze znalezieniem wykonawcy za odpowiednią cenę – kilkukrotne przetargi na termomodernizację budynków miejskich nie zostały rozstrzygnięte z powodu wysokich ofert lub braku chętnych.

Jednak pod koniec listopada urzędnicy w końcu wybrali ofertę na realizację tego zadania, choć propozycja ta przekracza kwoty zaplanowane przez magistrat. Na docieplenie budynku Urzędu Miasta Podkowa Leśna przy ul. Akacjowej zamierzał wydać 184 tys. zł, natomiast na termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Jaworowej 13 – 166 tys. zł. Oferty złożone przez firmę Marbud z Odrano Woli łącznie (391 tys. zł) o kilkadziesiąt tysięcy przekraczały zarezerwowaną na ten przetarg kwotę (350 tys. zł). Mimo to urzędnicy zdecydowali się przyjąć tę ofertę. Wykonawca nie będzie miał jednak wiele czasu na realizację zadania, bowiem termin realizacji zamówienia wyznaczono na 20 grudnia 2017 r.

W zakres prac wchodzi m.in. wykonanie elewacji obu budynków, drobne naprawy, przyklejenie styropianu, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.