26 05 2018

Koniec z fatalnym stanem ul. Polarnej? Jest przetarg na remont

26.05.2018, godz.: 10:33
Koniec z fatalnym stanem ul. Polarnej? Jest przetarg na remont
fot. Czytelnik

Wygląda na to, iż wreszcie w tym roku zakończy się drogowy koszmar mieszkańców Władkowa. Grodziski magistrat rozpoczął bowiem przygotowania do długo oczekiwanego remontu ul. Polarnej będącej w fatalnym stanie. Pierwszym krokiem jest ogłoszony właśnie przetarg.

Mieszkańcy od dawna skarżą się na bardzo złą kondycję drogi. I są to narzekania uzasadnione, patrząc chociażby na zdjęcia ze stycznia, gdy po raz pierwszy zajmowaliśmy się temat. Po roztopach śniegu ulica znalazł się pod wodą, do tego dochodzą ogromne wyrwy w nieutwardzonej nawierzchni. Wówczas grodziscy urzędnicy zapewniali mieszkańców za naszym pośrednictwem, że będą doraźnie naprawiać nawierzchnię do czasu ogłoszenia przetargu na kompleksowy remont. A ten ma być przeprowadzony jeszcze w tym roku. I chyba tak się stanie.

Grodzisk ogłosił bowiem przetarg na modernizację ul. Polarnej. Ze specyfikacji zamówienia dowiadujemy się, że wyłoniona firma rozbierze sfatygowaną nawierzchnię gruntową, wykona podbudowę z kruszywa łamanego, następnie nawierzchnię z destruktu asfaltowego utwardzi podwójną dawką emulsji z grysem. A tak utwardzona kilkuwarstwowa nawierzchnia zostanie pokryta tłuczniem kamiennym.

Jeśli uda się wybrać wykonawcę za pierwszym podejściem, inwestycja powinna zostać zakończona najpóźniej

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi