05 01 2018

Kolejny przetarg na ul. Wojska Polskiego

05.01.2018, godz.: 19:30
Kolejny przetarg na ul. Wojska Polskiego
Fot. jaktorow.pl

Jaktorowski magistrat wciąż nie znalazł wykonawcy III etapu rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie wraz z budową ronda. Wczoraj kolejny przetarg został unieważniony, a po chwili ogłoszony następny.

Choć pierwszy przetarg na przebudowę 468-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego oraz budowę ronda na jej końcowym fragmencie został ogłoszony w styczniu 2017 r., to do dziś inwestycja nie ruszyła z miejsca.

Za pierwszym razem trzeba było go unieważnić, ponieważ oferty złożone przez wykonawców były znacznie wyższe niż zakładała gmina. W czerwcu zostało ogłoszone kolejne postępowanie. Gmina liczyła się z tym, że oferty firm budowlanych będą rosły więc gmina starała się o dotację. Jak na razie nie udało się jej pozyskać, ale wciąż są szanse na dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. W rankingu inwestycja z gminy Jaktorów znalazła się na 30. miejscu, a 28 otrzymało dotację. Jeżeli pojawią się oszczędności przetargowe z tych 28 inwestycji to zaoszczędzone środki zostaną przeznaczone na kolejne zadania z rankingu, a dzieje się to niemal zawsze.

W grudniu Jaktorów ogłosił kolejny przetarg, ale wczoraj go unieważnił, ponieważ nie zgłosił się żaden chętny. Jednak jeszcze tego samego dnia zostało ogłoszone kolejne postępowanie. Termin inwestycji względem poprzedniego zamówienia się nie zmienił i wciąż został ustalony na 1 października 2018 r.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi