08 08 2018

Kolejarze przygotowani na wysokie temperatury

08.08.2018, godz.: 19:37
Kolejarze przygotowani na wysokie temperatury
Fot. Piotr Antos

Upały mogą powodować liczne usterki na sieci kolejowej. Grupa PKP zapewnia, że jest przygotowana na wysokie temperatury, a w stanie gotowości są służby techniczne.

Zarówno jak i podczas ostrych mrozów, tak i podczas upałów może częściej dochodzić do usterek na linii kolejowej. Dlatego też kolejarze na ten czas zwiększyć czujność i obsadę ekip technicznych, ale nie tylko.

W ciągu najbliższych dni temperatury mają być bardzo wysokie, termometry mogą pokazać nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu, a w słońcu dużo, dużo więcej. Dlatego też w stan gotowości PKP PLK postawiły 63 pociągi sieciowe w całym kraju oraz 157 ekip szybkiego usuwania usterek. Ponadto na odcinkach narażonych na wysokie temperatury prowadzone są dodatkowe kontrole, które są prowadzona na bieżąco w godzinach popołudniowych kiedy temperatura jest najwyższa.a –  Dostosowujemy działania na sieci kolejowej do warunków atmosferycznych. Zwiększamy liczbę pracowników i sprzętu oraz wprowadzamy dodatkowe patrole i obchody linii, by wakacyjne podróże przebiegały zgodnie z oczekiwaniami pasażerów – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP PLK.

PKP PLK zapewniają też, że na bieżąco współpracują z przewoźnikami, zostało też uruchomione Centrum Wsparcia Klienta, czyli jednostka dedykowana organizowaniu pomocy podróżnym w razie utrudnień w ruchu pociągów.

Kolejarze jednak przestrzegają, że mimo prowadzonych działań prewencyjnych upały mogą mieć wpływ na funkcjonowanie niektórych urządzeń. Dlatego też przed podróżą należy się zaopatrzyć w wodę. W przypadku gdy opóźnienie pociągu wyniesie ponad 120 minut pasażerowie mogą skorzystać z napojów wydawanych na największych dworcach. PKP S.A. stara się, w miarę możliwości, zapewnić chłodne napoje dla wszystkich pasażerów, którzy doświadczyli trudności w podróży m.in. w związku z wysokimi temperaturami. Wodę otrzymają także zwierzaki, na niektórych dworcach ustawiono ustawiono miski z wodą.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi