09 07 2019

Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości

09.07.2019, godz.: 11:30
Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości
Fot. Policja

Dziś policjanci z grodziskiej komendy prowadzą szeroko zakrojone kontrole prędkości na drogach powiatu. A to w ramach dużej ogólnopolskiej akcji. Radzimy więc zdecydowanie zwolnić…

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

W pierwszej kolejności pomiarem objęte są drogi o największej wypadkowości. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym.

Działania te mają charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi