29 05 2016

Jechaliśmy nowym pociągiem. Jest dobrze

29.05.2016, godz.: 12:45
Jechaliśmy nowym pociągiem. Jest dobrze
Fot. Piotr Antos

W sobotę mieliśmy okazję przejechać się najnowszym pociągiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pierwsze wrażenie robi naprawdę dobre, choć nie jest bez wad.

28 maja rano po raz pierwszy skład 39WE po raz pierwszy zabrał pasażerów. My również postanowiliśmy przejechać się nowym składem, aby sprawdzić na własnej skórze, co takiego ten Newag wyprodukował. Wydaje się, że nowe futurystyczne składy zostaną pozytywnie odebrane przez pasażerów.

Przed wszystkim nowy pociąg wydaje się pracować ciszej niż EN97, jazda jest płynna i komfortowa, a pierwsze co się rzuca w oczy to lepsze ustawienie siedzeń niż w składach PESY, choć idealnie nie jest – niektóre siedziska nie są dopasowane do okien i często zamiast w okno możemy popatrzeć co najwyżej w ścianę. Są jednak dość wygodne. Warto podkreślić, że wykończenie pociągu jest na dobrym poziomie. W kursie, którym jechaliśmy system informacji pasażerskiej szwankował, ale prawdopodobnie będzie działał podobnie do tego z EN97.

Ogólnie jeżeli mielibyśmy wystawić składowi jakąś ocenę to byłaby piątka szkolna z małym minusem. Jednak to jak się będą sprawować się nowe pociągi wyjdzie w użytkowaniu.

A Wy jak oceniacie nowe pociągi? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach.

Poniżej galeria zdjęć nowego składu.

Fot. Piotr Antos

autor:
6

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi