25 12 2016

Jazz wysokiej próby w Grodzisku

25.12.2016, godz.: 18:40
Jazz wysokiej próby w Grodzisku
fot. centrumkultury.eu

Grodziskie centrum kultury zdążyło przyzwyczaić publiczność do rozmaitego, na ogół bardzo atrakcyjnego repertuaru występów kabaretowych i muzycznych. Do tej różnorodnej listy można już dziś zaliczyć występ znakomitego jazzowego zespołu Jacek Pelc Band. Koncert zaplanowano na 12 stycznia o godz. 19.30.

Jacek Pelc stanowi unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych od dwuosobowej miniformacji GuDrumBa Duet do projektów z udziałem Big Bandu lub 30 osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej (Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Leszek Kułakowski, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, David Friedman, Ed Schuller, Eddie Henderson, Pete Lockett i wielu innych). Jego kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach European Real Book – The Best of Contemporary.

Skład zespołu uzupełniają Maurizio Rolli absolwent klasy kontrabasu i muzyki jazzowej. Obecnie naucza gry na elektrycznej gitarze basowej, jak również jazzowej harmonii w prestiżowych szkołach muzycznych. W roku 2010 został wybrany jako najlepszy włoski aranżer I znalazł sie w trójce najlepszych basistów w ankiecie renomowanego jazzowego magazynu „JazzIt”. Saksofonistą zespołu jest Maciej Sikała, muzyk od wielu lat współpracuje z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej (Piotr Wojtasik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Leszek Kułakowski, Wojciech Karolak, Kuba Stankiewicz i inni) jak i z muzykami z zagranicy tj: Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Dave Kikoski, Billy Harper, Billy Hart, Wayne Dockery, John Betsch). Jako pianista w Jacek Pelc Band występuje z koli znakomity pianista jazzowy Bartosz Hadała W ciągu ostatnich pięciu lat Bartosz wielokrotnie gościł w Polsce jako leader własnych zespołów oraz muzyk w kilku projektach Jacka Pelca.

Podczas grodziskiego koncertu muzycy zaprezentują materiał z płyty „On The Road” – To prezentacja starannie wybranych i opracowanych kompozycji zawartych na płytach z dyskografii lidera. Jedynym wyjątkiem będzie piękna i rzadko popularyzowana pieśń „Zabrońcie Kwitnąć Kwiatom” skomponowana przez Andrzeja Zielińskiego, pochodząca z pierwszej długogrającej płyty zespołu Skaldowie. Do realizacji projektu Jacek Pelc zaangażował elitę najwybitniejszych instrumentalistów sceny muzycznej. PS. Latem 2016 zespół powiększył repertuar o kilka oryginalnych – zapowiadają koncert organizatorzy.

Bilety można rezerwować tutaj. Szczegółowe informacje pod numerem  22 734 79 44

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi