24 12 2018

Ile zarobi burmistrz Podkowy?

24.12.2018, godz.: 18:44
Ile zarobi burmistrz Podkowy?
fot. podkowalesna.pl

Sprawdzaliśmy już, jakie apanaże będą wpływać miesięcznie na konto burmistrzów Grodziska i Milanówka, a także starosty grodziskiego. Dziś przyglądamy się poborom ustalonym przez radę miejską dla burmistrza Podkowy Artura Tusińskiego.

Wraz z wyborem na kolejną kadencję burmistrz Artur Tusiński z Podkową Leśną umowę o pracę, radni musieli z kolei przyjąć uchwałę o miesięcznej pensji włodarza. Ile zarobi burmistrz? Kwestię apanaży dla samorządowców regulują zapisy ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z nimi maksymalne wynagrodzenie burmistrza nie może przekroczyć miesięcznie siedmiokrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Oznacza to, że w 2018 roku wynagrodzenie to nie może być większe niż 12 525, 94 zł brutto.

Miesięczne wynagrodzenie włodarza Podkowy wyniesie 9 240 złotych brutto, a na tę kwotę złożą się trzy części: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 700 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 1900 zł, dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2640 zł.

Ponadto burmistrzowi zgodnie z właściwymi przepisami, przysługują: dodatek za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi